Řev Řevnice se konal na unikátním místě

Hudební festivaly jsou v České republice velmi oblíbené. Není se čemu divit, jelikož díky nim mohou lidí vidět na jednom místě mnoho svých oblíbených interpretů. Když se podíváme na počet festivalů v ČR, je jich mnoho. A mezi jeden z takových patří i ten s názvem Řev Řevnice. O něm je třeba říci, že oproti konkurenci je přece jenom v něčem lehce jiný. A v čem konkrétně? Je to tím, kde přesně se tento festival konal. Jak už napovídá název, šlo o místo, které spadá do katastru obce Řevnice. My se ale na daný areál podíváme blíže.

Jedinečné lesní divadlo

Co je tedy tím prostorem, kde se festival vždy pravidelně odehrával? Nečekejte žádné letištní plochy a ohromná postavená pódia. Pokud se podíváme blíže na ono konkrétní místo festivalu Řev Řevnice, tak se jedná o takzvané lesní divadlo. Jak už název napovídá, jde o celkem jedinečný prostor v lesích, který byl původně postavený z toho důvodu, že zde hráli místní ochotníci a řada jiných spolků. Ž to samo o sobě jasně ukazuje, že jde o festival, který se od těch typických liší. Jediný, který mu svým místem může být velmi podobný, je třeba Trutnov a jeho velmi známý areál Bojiště.

Místo s jedinečnou historií

Popis daného místa máme za sebou. To, jak vypadá, ale není jediným unikátem, pro který byl festival Řev Řevnice tak oblíbený. Pokud se na dané místo podíváme z bližšího pohledu, je třeba jasně říci, že toto místo bylo jasně spojeno se zajímavou a unikátní historií. A to proto, že ono lesní divadlo zde bylo postaveno už v roce 1920 a tak se festival odehrává ve skutečně unikátních a rozhodně i zajímavých historických prostorách. Dále je dobré připomenout ještě další poměrně unikátní věc. A tou je i to, že v minulosti zde účinkovalo mnoho známých souborů, jako třeba činohra Národního divadla. Toto jasně ukazuje, že místo je z hlediska kulturního významu rozhodně jedním z těch, kam se festival hodí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *